Размышления
Большого
Города

Размышления Большого Города

Stillleben. Kharkiv.

Описание:

з 24 липня, до 18 серпня 2018 року, з 11:00-19:00

Харківська Муніципальна галерея запрошує на відкриття міжмузейного дослідницького проекту «Український натюрморт».

"Проект має на меті представити харківську версію розвитку натюрмортного жанру в сучасному образотворчому і візуальному мистецтві України.

Розуміючи, що якогось особливого «харківського натюрморту» (на відміну від “харківської пейзажної школи”) не існує, куратор проекту відібрав роботи видатних, відомих, налаштованих на експеримент зрілих і молодих мистців (21 автор), в творах яких натюрморт постає як платформа жанрового різноманіття і технічної маестерії. Втім є відчутним особливий підхід до цього жанру саме з боку харківських мистців — кадрування, геометризм, просторова акцентуація, фокус прямого бачення предмету, поєднання лінійності форми с живописною орнаментацією та декоративізмом. Поруч з традиційними натюрмортними мотивами — чашка, келих, вазон з квітами, фрукти, мушля та інше, автори увводять в речовий простір натюрморту символи сьогодення і сучасного предметного оточення людини. Фантазія навмисно зтикається з реальністю, щоб потім огорнутися на абстраговані форми обраного жанру.

Для авторів суміжного з Києвом проекту натюрморт є своєрідною моделлю організації живописного, графічного, інтермедіального простору, школою візуального експерименту, у межах якого саме через цей жанр підкреслено індивідуальну творчу мову кожного з художників.

Важливим є й те, що проект поєднує в єдиній експозиційній площині не лише традиційні техніки образотворчості і візуальності (живопис, графіка), а її найсучасніші форми – фотографію, інсталяцію, відео-арт, графічну візуалізацію символічного спрямування. Концепція проекту вимагає навмисного протиставлення робіт класичної і некласичної естетики, різного формату та засобів бачення мотиву. Синтетичний та аналітичний варіанти жанрового втілення предмету міцно тримаються один одного, не розхитуючи ідеї Stillleben."

Олег Коваль, мистецтвознавець
Написать модератору
Подписывайтесь на наш канал «78 & 078 Развлечения и Размышления Харькова» в Telegram.
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...